ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

انجام پروژه طراحی نمای ساختمان

همان طور که می دانید هزینه برای طراحی نمای ساختمان بهترین سرمایه گذاری در ساخت و ساز ساختمان است زیرا طراحی یک نمای جذاب و زیبا می تواند ارزش هر ساختمانی را تا حد چشمگیری افزایش دهد. در طراحی نمای ساختمان تفاوت در هزینه و موقعیت های جغرافیایی وجود دارد اما کاملا واضح است که با طراحی سه بعدی ساختمان پیش از اجرای آن می توان قبل شروع به اجرا برآورد هزینه دقیق داشت و همچنین در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی نمود.

بسیاری از افراد برای طراحی نمای ساختمان خود یک نوع متریال خاص را استفاده میکنند و ذهنیت خاصی از ترکیب متریال ها در نمای ساختمان ندارند که همین امر باعث ساده نشان دادن ساختمان می شود، حتی گاه می شود با ترکیب مصالح مختلف از جمله (کاموزیت و سنگ ، آجر و سنگ های تزیینی و …) نماهای بسیار زیبایی با هزینه های پایین نیز بدست آورد.

در این راستا شرکت سامان گستر اقدام به طراحی نمای بیرونی ساختمان برای شما عزیزان می نماید تا در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و همچنین کمترین هزینه ممکن پیش از شروع به اجرای نمای ساختمان با ترکیب به جای متریال ها و مصالح مورد نظرتان، نمای زیبایی به ساختمان شما دهد.

همچنین در ساختمان های مدرن امروزی ، نورپردازی ساختمان یکی از موارد مهم و جدی محسوب می شود که با اجرای درست و بهینه آن می توان زیبایی یک ساختمان را مخصوصا در شب چندین برابر نمود.

طراحی نمای ساختمان طبق ابعاد واقعی بنا و همچنین مصالح مصرفی مورد نظر مالک بنا طراحی شده و نورپردازی روی آن انجام می گردد.پس از تحویل طرح به مالک بنا، در صورتی که مالک درخواست تغییر برخی از قسمت های طرح را داشته باشد، این تغییرات بصورت کاملا رایگان انجام می پذیرد تا طراحی انجام شده به طور کامل مورد تایید مالک بنا قرار گیرد.

nama

برای دیدن نمونه کارها و اطلاع از قیمت های طراحی لطفا حضورا به دفتر سامان گستر مراجعه نموده و یا با شماره 09163433859 تماس حاصل فرمایید.برای عزیزانی که خارج از شهرستان دزفول نیز می باشند طرح از طریق ایمیل و بصورت اینترنتی برایشان ارسال می گردد.

لطفا برای مشاهده برخی از نمونه کارها به بخش گالری سایت مراجعه فرمایید.


نکته های مهم در طراحی نما ساختمان

1.انتخاب نمای پنجره مناسب

پنجره ها مانند روح ساختمان است چون راه ورودی نور خورشید به خانه است. اولین و مهم ترین نکته در انتخاب پنجره دوام آن است. از طرف دیگر، پنجره ها بیان کننده کاراکتر ساختمان می باشد. ساختمان های مدرن با پنجره های بزرگ قدی زیباتر به نظر می رسند، درحالیکه یک خانه قدیمی با پنجره های مستطیل شکل و شیشه های شفاف، بافت سنتی را به نمایش در می آورد. شکل ، ابعاد وچیدمان پنجره ها زیبایی خاص و خیره کننده ای می تواند به نمای بیرونی ساختمان دهد.

2.طراحی ورودی زیبای ساختمان

رایج ترین سوال: برای درب ورودی چه رنگی بهتر است ترکیب رنگ ها و انتخاب دو سایه کم رنگ و پر رنگ از یک رنگ برای نمای ساختمان بسیار مناسب می باشد و انتخاب یک رنگ سوم برای درب ورودی بهترین تصمیم است. می توان این رنگ را متضاد رنگ دیگر انتخاب کرد. درکنار انتخاب رنگ خاص، راه های دیگری برای زیباتر شدن ورودی ساختمان وجود دارد. مانند نورپردازی، استفاده از گیاه، انتخاب مناسب دستگیره درب و …. طراحی یک تاج زیبا بر سر درب ورودی ساختمان علاوب بر کارایی بهینه آن ، زیبایی ساختمان را تکمیل می کند.

3.نورپردازی ساختمان

اجازه ندهید که ساختمانتان در سیاهی گم شود!!! یک نورپردازی عالی باعث برتری ساختمان شما نسبت به ساختمان های دیگر در شب می شود. در کنار چراغ های قابل مشاهده ای که بالای درب ورودی و درب پارکینگ نصب می شوند، چراغ های دیگری نیز وجود دارند که باید در نمای ساختمان کار گذاشته شوند. چراغی را که به استایل و سبک ساختمانتان شبیه است را انتخاب کنید. خانه های سنتی و قدیمی با لوسترهای فانوس مانند که از دو طرف درب ساختمان آویزان شده است، زیباتر می شود. چراغ های استیل کوچک جذابیت بیشتری به قسمت ورودی ساختمان می دهد

آیا شما تا به حال از زیبایی و جلوه ی نمای یک ساختمان متعجب شده اید؟ دلیل تمایز آن ساختمان از ساختمان های دیگر چیست که باعث توقف شما در مسیرتان می شود؟ این ساختمان های خیره کننده بعضی از قوانین کلیدی طراحی را رعایت کرده اند. بله، هر طراحی چه داخلی چه خارجی، برای منحصر به فرد شدن احتیاج به رعایت کردن قوانین دنیای طراحی را دارد.

3.رعایت تقارن

همانند تمامی طراحی ها، تعادل و تقارن نقش مهمی در یک طرح خوب ایفا می کند. نمای هر ساختمان به تعادل و تقارنی احتیاج دارد که باعث میشود متناسب و زیبا به چشم بیاید. برای مثال می شود ساختمانی را در نظر گرفت که درب آن در وسط ساختمان قرار دارد و پنجره ها با فاصله مساوی در طرفین آن قرار دارد  و یا ساختمانی که تقارنش با استفاده از خطوط موجود در پشت بام و پنجره ها شکل گرفته است. راه های بسیاری برای دست یابی به این تقارن در طراحی وجود دارد؛ ساختمانی که این تقارن در آن به بهترین شکل رعایت شده باشد، جلوه ی بهتری خواهد داشت.

4.هدف ساخت ساختمان

هدف شما از ساخت این ساختمان چست؟ برنامه شما برای استفاده از این بنا چیست؟ درنظر بگیرید که تمامی اهل خانه شما می خواهند که در این ساختمان اقامت داشته باشند، پس طراحی باید به گونه ای باشد که تمام این نیازها رو برآورده کند. نمای خارجی ساختمان بیان کننده فعالیت درون ساختمان نیز می باشد.  برای مثال شاید شما نقاش هنرمندی هستید که پنجره های بزرگ را به علت نیاز به نور طبیعی برای نقاشی انتخاب می کنید. نمایی که برای کاربری مسکونی طراحی می شود مسلماً با نمایی که برای کابری تجاری و یا اداری طراحی می شود مسلما متفاوت می باشد.

5.متریال و مصالح مصرفی

با ازدیاد انواع متریال و مصالح برای ساخت نمای ساختمان، انتخاب متریال مناسب بسیار سخت می باشد. بین آلومینیوم، آجر، سنگ، چوب و … چگونه میتوان به بهترین انتخاب رسید؟ بهتر است همزمان به دوام و زیبایی توجه کنیم. به طور یقین شما خواستار بهترین نما هستید که به خوبی بیانگر شخصیت و سلیقه ساکنان آن باشد. به منظور جلوگیری از اشتباهات پرهزینه، بهتر است با یک مهندس طراحی داخلی مشورت کنید.

6.ترکیب رنگ نما

شما چگونه بهترین و مناسب ترین رنگ را برای نمای خارجی ساختمان خود انتخاب می کنید؟ درکل انتخاب رنگ در طراحی بسیار اساسی و مهم می باشد. انتخاب رنگ به جا و مناسب می تواند معایب نما را بپوشاند و یا برعکس اگر اشتباه انتخاب شود می تواند نظرها را به سمت معایب ساختمان جلب کند. رنگ نقش مهمی در نمای ساختمان دارد. برای مثال ورودی خانه خود را رنگ سفید روشن و براق بزنید تا جلوه خاصی داشته باشد. راه هایی که می توان با استفاده از رنگ ها زیبایی خاصی به ساختمان دهد بیشمار است.

 انواع مصالح مصرفی در نمای ساختمان:

نمای آجری

n_a

1-نمای آجری از نظر اقتصادی نسبت به دیگر مصالح سنتی برای نما از صرفه اقتصادی برخوردار است .

2.علیرغم اینکه در مقابل آتش سوزی شکل خود را از دست نمی دهد ، ولی هیچ گونه تاثیری در اشتعال و یا مهار آتش ندارد.

3.نما آجری به دلیل سطح غیر صیقلی و ناصاف و همچنین رسوب گیری آن بدلیل جنس مواد تشکیل دهنده ، ذرات معلق در هوا را بخود می گیرد و خیلی زود تغییر رنگی می دهد .

4.تنوع طرح نمای آجری منحصر به چند طرح ساده و ثابت بدون تغییر می باشد و نمی توان از آن برای حال و آینده بطور مستمر استفاده نمود.ولی برای مدرن جلوه دادن ساختمان با ترکیب سنگ های تزیینی با آجر کاری بسیار زیبا و کمترین هزینه ایجاد می گردد.

5.تنوع رنگ در نمای آجری مانند طرح آن ، بسیار متنوع می باشد و قدرت مانور و انعطاف زیادی را داراست و همچنین قابیلت ویژه آن ترکیب شدن با مصالح دیگر می باشد.

نمای کامپوزیت پانل

n-com

عایق صوت و حرکت:

این نما را بطور قطع نمی توان از نماهای دارای عایق صوت و حرارت دانست و حتی به علت فلزی بودن و نداشتن لایه عایق به هدر رفتن انرژی کمک شایانی می نماید.

 صرفه اقتصادی:

نمای کامپوزیت از نظر صرفه اقتصادی به صرفه نبوده زیرا علاوه بر اجرای شاسی زیر کار آن نصب ورق آلومینیوم و لایه میانی آن که از مواد پلی اتیلین می باشد را شامل می شود به همین علت قیمت تمام شده آن به توجه به توضیحات بالا مقرون به صرفه نمی باشد.

 دوام:

با توجه به ضخامت بسیار کم ورق آلومینیومی نما ی کامپوزیت در برابر شرایط جوی نا مطلوب مانند باد و طوفان شکل اولیه خود را از دست داده و بعد ازگذشت زمان کوتاهی دفرمه شده بهمین علت ازدوام واستقامت خوبی برخوردار نمی باشد.

جرم پذیری:

جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا بوده زیرا این نما از فلزآلومینیوم با رنگ کوره بوده که این خود از ایرادات وارده به این نما از جهت جذب ذرات معلق در هوا می باشد.نا گفته نماند در خارج از ایران این نما با رنگ استاتیک تولید شده که از خواص آن عدم جذب ذرات معلق می باشد که بدلیل مقرون به صرفه نبودن این شیوه رنگ آمیزی  در ایران انجام نمی پذیرد.

سرعت اجرا:

نصب و اجرای نمای کامپوزیت از سرعت خوبی برخوردار بوده و در مدت زمان کوتاهی به اجرا در می آید که این مورد از محاسن بارز و مفید نمای کامپوزیت می باشد.

تنوع رنگ:

نمای کامپوزیت از رنگ بندی خوبی برخوردار بوده که می توان از این جهت از این نما جهت زیباسازی بنا استفاده نمود.

آتش سوزی:

مقاومت کم نمای کامپوزیت در مقابل آتش سوزی ازمعایب آن می باشد.از آنجایی که ورق آلومینیوم در مقابل آتش از حالت خود خارج شده و هیچ گونه کمکی در جهت مهار آتش ندارد و همچنین مواد پلی اتیلین موجود در نمای کامپوزیت به شعله ور شدن آتش می افزاید.از این رو این نما جزء نماهای بدون مقاومت در برابر آتش قرار گرفته است.

 محاسن و معایب سنگ گرانیت در نما

s-nama

عایق صوت و حرارت

این نما بدلیل عبور دادن صدا و حرارت هیچ گونه عایق صوتی و حرارتی نبوده و به هدر رفتن انرژی نیز کمک می نماید.

صرفه اقتصادی:

سنگ گرانیت  از نظر بالا بودن قیمت سنگ و همچنین هزینه نصب آن به صرفه نبوده.البته با در نظر گرفتن کیفیت و زیبایی آن میتوان از قیمت بالای آن تا حدودی چشم پوشی نمود ولی بدلیل نداشتن آیتمهای دیگر نمی توان آن را بطور100% بکار گرفت.

دوام:

نمای سنگ گرانیت دارای استقامت و دوام بالایی  می باشد اما باید در نظر داشت که در شرایط آب و هوایی مختلف چسبندگی سنگ بخوبی انجام نمی گیرد و بعد از مدت کوتاهی سنگ از محل نصب  خود خارج و نما را دچار نقص مینماید و نباید از مشکلات جانی و مالی که میتواند دراثر سقوط سنگ رخ دهدغافل بود.

تنوع طرح:

سنگ گرانیت از نظر تنوع در جایگاه نسبتا خوبی قرار دارد ولی باز هم با توجه به نیاز بازار و تنوع طلبی آن نمیتوان این سنگ را متنوع دانست.

جرم پذیری:

سنگها در کل بدلیل سطحی که دارند و از طبیعت حاصل شده اند جرم پذیر می باشند و ذرات معلق در هوا را بسطح خود گرفته و بعد از گذشت زمان کوتاهی رنگ و طرح اولیه خود را از دست داده که برای بازیابی مستلزم شستشو میباشد.

 سرعت اجرا:

سرعت اجرای سنگ گرانیت بدلیل عملیات ملات ریزی پشت سنگ و نیز زمان بر بودن گیرایی ملات و سنگ پایین بوده و مدت زمان زیادی را بخود اختصاص میدهد که از این مقوله در مباحث امروز نمی توان گذشت.

وزن:

از آنجا که امروزه بار مرده در ساختمان یکی از عوامل مهم و شاخص بحساب می اید نمی توان وزن بالای سنگ گرانیت و ملات آن را بروی ساختمان نادیده گرفت و بحساب نیاورد.

تنوع رنگ:

سنگ گرانیت با توجه به معادن موجود در کشور و نیز ابزارآلات سیقل دادن آن دارای تنوع رنگ نسبتا قوی می باشد که میتوان از این حیث از آن در نما سود برد.

آتش سوزی:

آتش سوزی یکی از مقوله هایی هست که سنگ گرانیت هیج گونه تاثیری در مهار و یا شعله ورترکردن آن نداشته و در این مورد نمی توان به این محصول در نما تکیه کرد.

 محاسن و معایب سنگ تراورتن در نما

عایق صوت و حرارت:

 نمای تراورتن نیز بمانند دیگر سنگها بدلیل عبور دادن حرارت و صدا هیچ گونه عایق صوتی و حرارتی نبوده و کمک زیادی به هدر رفت انرژی مینماید

  صرفه اقتصادی:

 نمای سنگ تراورتن با توجه به معادن انبوه در کشور از نظر قیمت انعطاف بیشتری داشته و از این نظرنسبتا به صرفه بوده ولی عواملی دیگری که از نقاط ضعف این سنگ میباشد مانع از استفاده همیشگی این محصول می گردد.

 دوام:

 سنگ تراورتن یکی از با دوام ترین سنگهای موجود در بازار ایران بوده که از مقاومت بالایی برخوردارمی باشد.این سنگ بدلیل خلل و فرج زیاد بعد از ساب خوردن و بتونه شدن بر مقاومت و دوام اولیه آن افزوده شده و کیفیت آن را بالا میبرد.

 تنوع طرح:

این سنگ از طرح خاصی برخوردار نمی باشد.و این ایراد از عمده موارد ضعف آن بحساب می آید.

جرم پذیری:

جرم پذیری سنگ تراورتن بدلیل سطح نا صا ف و زبر آن و نیز خلل و فرج فراوان آن بسیار بالاست بطوری که در مدت زمان کوتاهی بعد از نصب رنگ و مرغوبیت خود را از دست داده و نما کاملا دستخوش تغییر رنگ میگردد.

سرعت اجر:

سنگ تراورتن در سرعت انجام کار بمانند دیگر سنگها بعلت استفاده از ملات در پشت آن و زمان طی شده برای برای سفت شدن ملات سرعت انجام کار را تا زمان زیادی افزایش داده و از این نظر از معایب آن بحساب می آید.

 وزن:

وزن سنگ تراورتن نسبت به دیگر سنگها نسبتا کم می باشد ولی در هر صورت با توجه به اینکه بار مرده زیادی ایجاد می کند نباید این ایراد را نادیده گرفت.

تنوع رنگ:

سنگ تراورتن از تنوع رنگی کمی برخوردار می باشد که نسبت به نیاز بازار بسیار کم بوده و نمی تواند جواب گوی سلیقه مصرف کننده باشد.

آتش سوزی:

این سنگ نیز مانند دیگر نماهای سنتی هیچ گونه تاثیری در شعله ور شدن یا خاموش شدن آتش نداشته و از این جهت نمی توان آن را ضما نتی برای مهار آتش دانست.


 برای دیدن نمونه کارها و اطلاع از قیمت های طراحی لطفا حضورا به دفتر سامان گستر مراجعه نموده و یا با شماره 09163433859 تماس حاصل فرمایید.برای عزیزانی که خارج از شهرستان دزفول نیز می باشند از طریق ایمیل و بصورت اینترنتی طرح برایشان ارسال می گردد.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

آموزشگاه سامان گستر

آموزشگاه کامپیوتر سامان گستر

(دخترانه - پسرانه)

بامجوزرسمی ازسازمان فنی وحرفه ای

آموزش تضمینی تمامی نرم افزارها

آدرس: خوزستان - دزفول

خیابان بهشتی بین عارف ودهقان

شماره تماس:

061-42248732 و 09163433859

Email Address :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آموزشگاه را دنبال کنید

samangostar_3dmax@

saman.gostar.dez

Amuzeshgah.samangostar